UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Російського еколога судять за "Мовчання ягнят"

Майкопський міський суд розглядає справу еколога, директора Інституту регіональних біологічних досліджень Валерія Бриниха, якого звинуватили в розпалюванні ненависті в статті

Бриних три роки тому опублікував статтю з назвою "Мовчання ягнят", передає Depo.Кубань з посиланням на "ЮГА".

Публікація була присвячена ситуації навколо сіл Шевченко, Габукай і Ассаолокай, а також Червоне. За словами місцевих жителів і екологів, співробітники свинокомплексу "Києво-Жураки" нібито скидають гній прямо в лагуни, звідти він потрапляє в річку Камла. Далі протяг розносить фекалії по населеним пунктам, це негативно відбивається на екосистемі в цих селах.

У публікації Бриних дорікнув місцевих жителів в пасивності і небажанні боротися за свої права. Потім місцеве управління ФСБ і представники Слідчого комітету угледіли в окремих частинах статті ознаки приниження людської гідності національної групи "Адиги". Майкопський міський суд вирішив заборонити матеріал, визнавши його екстремістським.

За словами адвоката Андрія Сабініна, щодо Бриниха після цього порушили кримінальну справу за статтею 282 КК РФ. У нього вдома пройшов обшук, матеріали відправили в Майкопський міський суд. В обвинувальному висновку сказано, що "Бриних В.А., усвідомлюючи, що стаття "Мовчання ягнят" містить висловлювання, в яких негативно оцінюється група осіб, об'єднаних за ознакою національності - адигейці, - має висловлювання, які сприяють приниженню людської гідності за ознаками національності та походження, маючи умисел на її опублікування, вступив у змову з невстановленими особами, які мають таку можливість".

Однак, за словами адвоката, єдиним доказом проти Бриниха була експертиза, яку провів співробітник експертного підрозділу ГУ МВС по Краснодарському краю.

"У суді ми допитали його як свідка, і фактично він підтвердив наші доводи про відсутність в статті ознак екстремізму. Він визнав, що проводив експертизу поспішно і належним чином проаналізувати цей матеріал у нього не було можливості", - пояснив Сабінін.

На підтримку Бриниха виступав голова Ради з прав людини при президенті Росії Михайло Федотов. Він заявив, що стаття може бути різкою, але в ній немає екстремізму. Сторона захисту замовила незалежну експертизу фахівцям Мін'юсту - ті теж не знайшли в публікації слідів екстремізму.

Пізніше прокуратура зажадала визнати експертизу недопустимим доказом. На думку держобвинувачення, експерт Мін'юсту провів "повторну психолого-лінгвістичну експертизу, тоді як суд вимагав провести комплексне дослідження. Комплексна і психолого-лінгвістична експертизи відрізняються не тільки за своїми цілями і завданнями, а й мають різні правові підстави". Раз суд не доручав Мін'юсту проводити лінгвістичну експертизу, а провели саме її, то це порушує норми КПК. Суд погодився з доводами прокуратури.

"У той же час нами в суді був допитаний експерт Єлісєєв, яка проводила дослідження від Мін'юсту і яка не побачила ознак екстремізму в статті мого клієнта. Так що її показання можуть бути використані як доказ", - зазначив адвокат Сабінін.

За його словами, тепер суд повинен призначити нову експертизу, коли це станеться - невідомо.

Як повідомляв Depo.Кубань, у Краснодарі недобудований будинок сховали під банером до приїзду президента Росії Володимира Путіна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme