UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екологи переконані, що розширення курортів Красної Поляни матиме жахливі наслідки

Екологи в Сочі вимагають заборонити розширення курортів Красної Поляни

Екологи переконані, що розширення курорт…

Як передає Depo.Кубань із посиланням "Голос Кубані", сочинські екологи вимагають зупинити розширення курортної зони Красної Поляни.

За відомостями видання, про це йдеться в петиції, опублікованої на сайті change.org і адресованій Мінприроди Росії, а також президенту РФ. Мова, зокрема, йде про плани приватних інвесторів з будівництва нових гірськолижних трас на землях таких особливо охоронюваних природних територій, як Сочинський національний парк і Кавказький біосферний заповідник.

Екологи відзначають, що плани по розширенню території гірськолижних курортів двох великих компаній - "Троянди Хутір" і гірничо-туристичного центру "Газпром" - загрожують збереженню унікальних місць.

"Десятки видів рослин мають тенденцію до скорочення площі виростання і чисельності, зустрічаються лише поодинокими особинами, і зникають слідом за рекреаційним освоєнням території земель Сочинського національного парку (СНП). До того ж, на сьогоднішній день зонування СНП знаходиться в протиріччі з системою лісовпорядкування, так як з 2014 року йде повна невідповідність не тільки зон, але і цілих кварталів", - йдеться в петиції.

Автори петиції зазначають, що незважаючи на обіцянки не розміщувати будівництво об'єктів на південному схилі Аибга, компанія "Обер-Хутір" на громадських слуханнях 05.12.2018 р. заявила про свою заплановану діяльність: будівництво канатної дороги саме на вказаному схилі.

Слідом за цим, компанія "Газпром" заявила про плани розширення свого гірськолижного курорту в районі Сочі на землях Кавказького біосферного заповідника. Громадські слухання призначені на січень 2019 року.

"Забудова цих територій призведе до різкого погіршення якості води в Сочі, виникне необхідність шукати нові водозабори, також є небезпека надзвичайних ситуацій, наприклад через селеутворення. Виникають ризики втрати кількох десятків видів унікальних рослин і навіть закінчення програми відновлення популяції леопарда, бо в цій зоні проходить його єдиний коридор міграції", - заявляють громадські працівники, - заповідні території створюються не для того, щоб їх забудовували приватні власники, керуючись своїми бізнес інтересами. Це національне надбання!".

Крім того, вони нагадують, що Росія взяла на себе зобов'язання перед олімпійською громадськістю щодо недопущення розвитку курортів в районі Червоної Поляни в рамках реалізації "Програми по відновленню екосистеми річки Мзимта".

Як повідомляв Depo.Кубань, літню мешканку Кубані обікрали під час надання нею медичної допомоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme