Кишкова паличка косить туристів у російському Сочі

Російські туристи вирішили звернути увагу влади на санітарну ситуацію на Чорноморському узбережжі у Краснодарському краї

Вони називають ситуацію "катастрофічною" і закликають чиновників зупинити поширення на чорноморських курортах Росії кишкової інфекції. Про це свідчить відповідна петиція, розміщена на сайті Change.org, передає Depo.Кубань.

Автор звернення - мешканка Норильська Лариса Янголь. За її словами, "перебуваючи з маленькою дитиною в Адлері всього два дні, скупавшись у морі, отримали замість відпочинку кишкову інфекцію і тур в інфекційну лікарню, яка виявилася переповнена відпочиваючими".

"Хворі дітки лежать навіть у коридорах, місць не вистачає! У всіх одна історія - купалися в Адлерському Чорному морі, куди зливають нечистоти і кишить кишкова паличка! ... І це в постолімпійскому Сочі, де для гостей олімпіади зробили все, а для своїх діток не можуть створити умови для безпечного відпочинку", - пише туристка.

"Прошу вплинути на місцеву владу і загальну санітарну обстановку на узбережжі, яка вийшла з під контролю і загрожує здоров'ю нації", - пише Янголь. Своє звернення вона адресувала президенту країни Володимиру Путіну і головному санітарному лікарю Росії.

За місяць під петицією підписалися понад 800 осіб. "Я підписують, тому що безнадійно зіпсувала відпустку на Чорноморському узбережжі, тому що з 6 чоловік нашої компанії перехворіли всі кишковою інфекцією, витратили купу грошей на ліки і провалялися в номері більшу частину відпустки! Необхідні термінові перевірки з Москви, тому що місцева влада замовчує всю правду про епідеміологічну ситуацію", - пише в коментарях мешканка Москви Тетяна Чугунова.

При цьому в МОЗ Краснодарського краю і Росспоживнагляді масові спалахи інфекції заперечують. За даними Міністерства курортів Краснодарського краю, завантаженість пляжів Чорного моря в високий сезон 2016 року перевищила 100%. Проте в крайовому управлінні Росспоживнагляду повідомили, що випадків групової і спалахової захворюваності, пов'язаної з водним фактором передачі інфекції (купання в морі, річках, використання рекреаційних зон), в краї не фіксувалося, пише "Комерсант". Цю інформацію виданню підтвердили і в Міністерстві охорони здоров'я Краснодарського краю. Чиновники також переконують, що дослідження морської води також не виявили жодної небезпеки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань