UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кубанці опинилися в зоні ризику телефонного шахрайства

В групі ризику знаходяться всі громадяни
 

Кубанці опинилися в зоні ризику телефонн…

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Живу Кубань", за даними фахівців Центрального банку РФ, за минулий рік до 97% розкрадань з рахунків фізичних осіб та 40% розкрадань з рахунків юридичних осіб було скоєно з використанням прийомів соціальної інженерії, в тому числі, і телефонів.

За відомостями видання, в доповіді експертів значиться, що за останні місяці широко використовується технологія підміни вихідного телефонного номера на номери, що ідентичні номерам колл-центрів кредитних організацій. Представляючись працівниками служб безпеки, під виглядом блокування підозрілих транзакцій, у жертв списуються грошові кошти.

Однак тепер шахраї представляються не тільки співробітниками банків, але і представниками державних структур, страхових і медичних компаній. Користуючись довірливістю громадян, вони дізнаються персональні коди карт і переводять гроші на свої рахунки.

За даними дослідження, проведеного "Лабораторією Касперського" кожен десятий росіянин втрачав значну для себе суму грошей через телефонного шахрайства, а кожен третій повідомив, що він або його близькі стикалися з подібними випадками. При цьому, тільки 4% опитаних зверталися в правоохоронні органи.

Ще однією схемою обману є дзвінки від невідомого абонента, які тривають кілька секунд або sms-повідомлення з проханням передзвонити під слушним приводом – зміна тарифу, транзакції по персональної карті і т.д. В обох випадках після передзвону абонента довго тримають на лінії, а в цей час відбувається списання грошових коштів з телефону, або з прив'язаною до номера банківської карти.

У прес-службі МВС РФ повідомляють – жертвами телефонних шахраїв стають всі групи населення, однак частіше за все, як і раніше, страждають діти і люди похилого віку, в силу своєї довірливості. Будьте пильні, не дайте себе обдурити.

Як повідомляв Depo.Кубань, росіянам з "сірою зарплатою" відмовлять в кредитах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"