UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Кубані масово гинуть птахи – експерти пояснили причину

В їх крові знайдений заборонений на Росії препарат
 

На Кубані масово гинуть птахи – експерти…

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Живу Кубань", масова смертність птахів була зафіксована відразу в декількох районах Краснодарського краю.

За відомостями видання, попередньою причиною смерті є порушення правил охорони навколишнього середовища в боротьбі з гризунами на полях, повідомляє "Російська газета". Першим місцем, де було знайдено велику кількість мертвих птахів, було Новоленінське поселення Тимашевського району. На землях одного з сільгоспвиробників, які вирощують зернові культури, загинуло понад 2000 різних особин.

"У крові птахів виявлений фосфід цинку, заборонений на Росії препарат. А виробник, очевидно, з метою економії праці відкрито розкидав оброблене отрутою зерно (можливо сівалками) на посівних площах", - розповідає голова Тимашевського районного товариства мисливців і рибалок Юрій Семенов.

Фосфід цинку є надзвичайно небезпечних речовин (1-й клас небезпеки по ГОСТ 12.1.007-76). Його токсичність зберігається роками. Однак його продовжують використовувати через його низьку ціну і високу ефективність. Горобцю досить склювати 10-15 оброблених зерен, щоб загинути. Але на цьому харчовий ланцюжок не закінчується: слідом за гризунами і птахами гинуть хижі пернаті, шакали, лисиці і вовки.

"Часто лисиці гинуть з вини сільгоспвиробників, які порушують технологію в боротьбі з гризунами, - пояснює голова Червоноармійського районного товариства мисливців і рибалок Василь Лігостай. - У себе ми не спостерігали падіжу, а ось на сусідніх ділянках в нашому ж районі бували випадки. Полівок труять сильнодіючою отрутою, а ними харчуються лисиці.

Другий епіцентр загибелі був зафіксований в станиці Пластуновській Дінського району на території місцевого агрохолдингу, що спеціалізується на вирощуванні пшениці і кукурудзи. Встановлено, що підприємство активно використовує добрива та пестициди. В районне ОВС було подано заяву, але до сих пір рішення не прийнято.

"Важливо, що ці конкретні випадки офіційно оприлюднили, фахівці зібрали тушки птахів, перервавши джерело подальшого поширення отрути. Адже впали не тільки птиці, склювати отруєне зерно, а й хижаки. Тобто передача токсичної речовини відбувається і в харчовому ланцюжку, а це означає одне: отруйні речовини виявляються в раціоні людини", - повідомляє Анна Шубкіна, старший науковий співробітник Інституту проблем екології та еволюції ім. А.Н. Северцова РАН.

Як повідомляв Depo.Кубань, до 1 березня Кубань заливатимуть проливні дощі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme