На Кубані стався масовий падіж худоби
Влада Кубані 8 місяців приховує інформацію про невідому епідемію худоби
Як передає Depo.Кубань із посиланням на «Голос Кубані», уже вісім місяців в Курганинському і Кавказькому районах Краснодарського краю масово хворіє і мре від невідомого захворювання велика рогата худоба.
За відомостями видання, карантин на «заражених» фермерських господарствах досі не оголошений. Від чого помирають тварини і чи небезпечне захворювання для людей - не встановлено. Молоко, отримане від хворих корів, йде на реалізацію. Полеглу худобу продають місцевим заготівельникам на переробку і виробництво м'ясопродуктів.
Губернатор Краснодарського краю, прокуратура, слідчий комітет, крайове ветеринарне управління – в курсі, але ніхто не реагує. Інформацію про епідемію від населення приховують, повідомляє «Новая Газета».
Масовий падіж корів почався в липні минулого року на фермерських господарствах, що належать сімейству Віталія Очкаласова, голови Кавказького району Краснодарського краю. З 2009 року Віталій Очкаласов є главою Кавказького району, а його дружина, дочка, син, родичі дружини і близькі друзі сім'ї є власниками різноманітного бізнесу, нерухомості і великих земельних ділянок сільгосппризначення в різних районах Краснодарського краю.
Головний державний інспектор ветеринарної лікар господарства «Воздвиженський» Шаклеин Олексій і все керівництво підприємства заборонили співробітникам звертатися до ветеринарної управління, щоб приховати відмінок з метою уникнути введення в господарстві карантину. Співробітниці підприємства, які все ж вирішили повідомити про це в ветеринарне управління, були звільнені «за ініціативою роботодавця».
Після переміщення тварин з господарства «Воздвиженський» на ферму ВАТ «Степове», яка також належить родині голови Кавказького району, захворювання поширилося і на друге господарство. Розтин померлих телят показувало, що всі вони народилися з білими від гною легенями. Такі симптоми могли свідчити про туберкульоз, який у великої рогатої худоби є дуже заразним, він не піддається ефективному лікуванню і передається людям.
Здохлих від незрозумілої хвороби корів агропідприємство продавало підприємцю з Курганінського району за ціною 65 рублів за кілограм. Ще один місцевий підприємець закуповував вже оброблені туші мертвих тварин. За документами вони проходили як вилучені (такими визнають тварин, які стали нерентабельними для подальшого утримання через травми кінцівок, віку, зниження молочної продуктивності, втрати репродуктивної функції та ін.).
Ветеринарний лікар «Степового» Олександр Сергєєв, який намагався підняти питання про серйозність захворювання, був сильно побитий сином глави Кавказького району Семеном Очкаласових. Лікаря також звинуватили в причетності до розкрадання великої рогатої худоби, зникнення якого фактично обумовлено його масовою загибеллю.
Пізніше щодо Сергєєва порушили кримінальну справу за звинуваченням у розкраданні 120 корів і заподіянні майнової шкоди в особливо великому розмірі.
Амалія Сергєєва, дружина Ветеринарного лікаря «Степового» Олександра Сергєєва, також працювала в «Степовому» на посаді завідуючої ферми. Розташування Очкаласових закінчилося в один момент. І навіть не тоді, коли чоловікові Амалії Сергєєвої звинуватили в крадіжці корів, які насправді здохли.
А коли стало зовсім очевидно: кримінальна справа потрібна Очкаласовим виключно для приховування факту епідемії на своїх фермах. 7 листопада слідчим поставив Сергєєвої «організацію злочинної групи і здійснення загального покровительства таємного розкрадання в особливо великому розмірі».
Співробітники підприємств зверталися в Управління ветеринарії Краснодарського краю, Крайову прокуратуру, Крайове управління Россільгоспнагляду, але ніякої реакції не було.
«Нова газета» просить Юрія Чайку і Олександра Бастрикіна терміново втрутитися в дану ситуацію і запобігти страшним наслідкам для здоров'я людей.
Як повідомляв Depo.Кубань, на Кубані за одну ніч сталися 9 масових ДТП.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань