На Росії назвали найнебезпечніші райони Чорноморського узбережжя
Учені вважають, що в майбутньому кількість повеней у Краснодарському краї збільшиться
Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Югополіс", російські вчені досліджували особливості та закономірності розвитку повеней на Чорноморському узбережжі Краснодарського краю, а також визначили чинники, що їх викликають.
Для аналізу були використані дані Росгідромету, МНС і власної бази. Результати роботи опубліковані в журналі Natural Hazards and Earth System Science.
За словами одного з авторів статті, доцента географічного факультету МДУ Дмитра Магрицького, катастрофічні річкові повені, що призводять до людських жертв і найбільших збитків, найчастіше трапляються на Чорноморському узбережжі влітку (71% всіх випадків) і восени (29%). Найбезпечнішими місяцями вважаються березень і квітень.
"Найнебезпечнішими районами визнані Новоросійський, Геленджикський, Туапсинський і Сочинський. У Новоросійську, Геленджику та Туапсинському районі частка невеликих і помірно небезпечних повеней дорівнює 87%, в Сочі ця частка досягає 92%, а в Анапі - майже 100%. Решта випадків - це великі і катастрофічні повені. Загальний щорічний економічний ризик річкових повеней для Чорноморського узбережжя Краснодарського краю приблизно становить 13,2 млн доларів, а соціальний ризик (масштаби людських втрат в рік) - 2 людини", - розповів Магрицький.
Особливістю багаторічної динаміки повеней на Чорноморському узбережжі РФ є їх циклічність. Вчені з'ясували, що тривалість циклів становить від 6-7 до 10-12 років. У майбутньому кількість повеней, що представляють собою розливи річкових вод і одночасне затоплення населених пунктів опадами, збільшиться, вважають автори дослідження.
Як повідомляв Depo.Кубань, Люблінський суд Москви задовольнив позов, який подав бізнесмен Алішер Усманов до російського опозиціонера Олексія Навального і зобов'язав його видалити фільм про прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань