Перші в Європі: Кожен десятий чоловік на Росії сидів у в'язниці

На Росії найбільша кількість ув'язнених Європі

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Живу Кубань", про це свідчать дані Центру стратегічних розробок Олексія Кудріна.

За відомостями дослідження, Росія посідає перше місце в Європі і восьме місце в світі за цим показником. На Росії в місцях позбавлення волі перебуває близько 600 тисяч осіб, ще приблизно 200 тисяч їх охороняють.

Кожен десятий росіянин чоловічої статі відсидів у в'язниці, до того ж 55% російських засуджених перебувають сьогодні в так званій області кримінологічного неповернення, тобто, швидше за все, до нормального життя вони не повернуться, а ще 23% - в зоні ризику. Одна з причин - великі тюремні терміни, що перевищують п'ять років.

"Із кримінальною політикою у нас все досить погано. Це і хаотичне кримінальне законодавство, і такі, що суперечать один одному, установки, коли з одної трибуни закликають посилювати, а з іншого - послаблювати. У нас високий відсоток рецидиву, неадекватне правозастосування. З усім цим треба щось робити", - каже завідувач кафедри кримінального права та криміналістики Геннадій Єсаков.

Кримінально-виконавча система в минулому році обійшлася державі в 264,6 млрд руб. у вигляді асигнувань на Федеральну службу виконання покарань. У розрахунку на одного засудженого виходить близько 346,8 тис. руб.

Як повідомляв Depo.Кубань, на Кубані зупинили автомобіль, "нашпигований" кокаїном.

Більше новин Кубані читайте на Depo.Кубань