Поліція втратила документи по справах щодо нападу на табір Greenpeace на Кубані

МВС припинило розслідування кримінальної справи про напад на табір активістів російського відділення Greenpeace і пожежних-добровольців в Краснодарському краї, який трапився 9 вересня 2016 року

Depo.
19 травня 2017 15:30
ФОТО: depo.ua

Розслідування припинено розпорядженням дізнавача МВС по Приморсько-Ахтарському району від 28 квітня в зв'язку з тим, що поліція не знайшла нападників на базу екологів, передає Depo.Кубань з посиланням на "Newsru".

При цьому адвокат Олександр Попков, який представляє інтереси потерпілих, розповів, що матеріали по двох кримінальних справах були втрачені, а основні експертизи так і не були проведені.

У ніч на 9 вересня 2016 року невідомі напали на табір екологів і добровольців, які приїхали боротися з лісовими пожежами в Краснодарському краї. "Ми зупинилися на ніч на ділянці одного з добровольців. Це сталося близько першої години ночі. Нападники перелізли через паркан і почали громити. У них були палиці, ножі, пістолети. Побили машини, порізали колеса, порізали намети, побили людей", - розповідав керівник протипожежного проекту Greenpeace Григорій Куксін.

Один з нападників кинув світлошумову гранату.

Фахівцеві з природоохоронного законодавства Михайлу Крейндліну зламали ніс, також, ймовірно, у нього був струс мозку. У добровольця з Забайкальського краю Андрія Поломошнова була підозра на перелом ребер.

Куксіна, за його словами, обіцяли застрелити, а на воротах ділянки написали фарбою "Тут Піндос". "Говорили, що якщо ми не заберемося звідси до ранку, то ніхто нас більше не знайде, щоб ми забиралися "в свою Америку", - розповів керівник протипожежного проекту.

У регіональному ГУВС повідомляли про порушення трьох кримінальних справ - про крадіжку, погрозу вбивством та умисне заподіяння легкої шкоди здоров'ю (ст. 158, 119, 115 КК РФ). Проте після восьми місяців розслідування не зрушило з мертвої точки. У постанові по справі, потерпілим по якый проходить Куксін, зазначено, що встановити людину, яка направила зброю на еколога, не вдалося.

Документи по двом іншим справам, як стверджує адвокат Попков, й зовсім втрачені. За його словами, в березні МВС передало в прокуратуру постанови про припинення дізнання за статтями про крадіжку і заподіяння легкої шкоди здоров'ю, але невідомо, що з ними сталося потім: документи не можуть знайти ні дізнавач, ні співробітники прокуратури.

Як повідомляв Depo.Харків, на Росії пустили з молотка "олімпійську спадщину" Сочі.

Більше новин Кубані читайте на Depo.Кубань