Російський посол пропонував спонсору Brexit золоті копальні в Сибіру

Аррон Бенкс, який фінансував одну з головних кампаній виходу Великобританії з Євросоюзу, кілька разів зустрічався з представниками російського посольства під час підготовки референдуму

Бізнесмен Аррон Бенкс, який фінансував Leave.EU, одну з головних кампаній виходу Великобританії з Євросоюзу, кілька разів зустрічався з представниками російського посольства під час підготовки референдуму з приводу Brexit, повідомляє Depo.Кубань із посиланням на видання "The Observer".

Лідери руху Leave.EU декілька разів зустрічалися з високопоставленими російськими чиновниками з листопада 2015-го по 2017 рік. Дві з цих зустрічей припали на тиждень, коли Leave.EU запустила свою офіційну кампанію. За даними The Sunday Times, посередником при організації зустрічей виступав дипломат Олександр Удод, який покинув Великобританію серед тих, кого вислали через "справу Скрипалів".

Також російський посол познайомив Бенкса з якимось російським бізнесменом, який запропонував тому купити проект з видобутку золота, що коштує кілька мільярдів доларів. Це сталося наступного дня після старту кампанії Leave.EU.

Бенксу запропонували вкласти гроші у придбання шести золотих копалень у Сибіру, аби, об'єднавши їх в одне підприємство, в результаті отримати декілька мільярдів доларів доходу. The Sunday Times повідомляє, що рудники належать російському золотопромисловцеві Сергію Поварьонкіну. У лютому 2016 року Бенкс прилетів до Москви, щоб зустрітися з ключовими партнерами та спонсорами проекту з видобування золота.

Угоду було анонсована 5 липня, через 12 днів після референдуму. Невідомо, чи інвестував у неї Бенкс, проте 17 липня він написав у Twitter: "Я зараз купую золото і великі запаси корисних копалин". Про те, що Бенкс був інвестором цього проекту, публічно ніде не повідомляють.

Контакти між Бенксом і Росією почастішали перед президентськими виборами в США, коли Бенкс, його бізнес-партнер і один з представників Leave.EU Енді Вігмор, а також Найджел Фарадж агітували за Трампа у Великобританії.

Як повідомляв Depo.Кубань, у Новоросійську затримали понад 400 тонн персиків з мухами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Мітки: #Росія