Роскомнагляд розблокував понад 7 млн IP-адрес

З "чорного списку" Роскомнагляду видалено більшу частину внесених туди мережевих адрес - понад 7 млн

Це адреси, які належать американській компанії Amazon і французькій Online.net, передає Depo.Кубань із посиланням на "ВВС".

"Це рекордне скорочення списку за весь час його існування - і воно позитивно позначиться на працездатності популярних сервісів на території Росії", - йдеться в матеріалі.

Роскомнагляд почав видаляти адреси 8 червня о 18 годині вечора. До цього моменту було заблоковано 11 млн адрес, однак вже о 19:00 їх кількість скоротилася до 3,8 млн.

Амністовано більш ніж 65% адрес, підтвердив Бі-бі-сі спеціаліст з інтернет-блокувань Філіп Кулін. За його словами, це позначиться на працездатності месенджера Telegram, який раніше орендував ці адреси для обходу блокувань.

"Це поліпшить роботу в Росії корпоативного месенджера Slack, Mozilla Firefox, сайту для програмістів GitHub та інших популярних веб-сервісів, які використовували ті ж адреси, що й Telegram", - додав Кулін.

Зараз 3 млн (76,5%) із заблокованих в Росії мережевих адрес належать хмарному сервісу Amazon AWS. 13% заблокованих адрес належать до хмарного хостингу DigitalOcean, також американського.

Бі-бі-сі не вдалося отримати коментар Роскомнагляду. Однак, як передавали РИА Новости, раніше в кулуарах Петербурзького економічного форуму глава відомства Олександр Жаров пообіцяв відмовитися від масових блокувань мережевих адрес і перейти до більш точкових дій.

Нагадаємо, 13 квітня Таганський суд Москви ухвалив рішення заблокувати Telegram на території Росії.

16 квітня на Росії Роскомнагляд почав блокувати Telegram.

Блокування месенджера почалося після того, як засновник Telegram Павло Дуров вирішив не передавати ФСБ Росії ключі для розшифровки листування користувачів месенджера.

18 квітня "Роскомнагляд" заявив, що через Telegram може заблокувати Amazon та Google.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Мітки: #Росія