UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кавказькому заповіднику прокинулися ведмеді

Масовий вихід самців припав на 5-7 березня
 

У Кавказькому заповіднику прокинулися ве…

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Кубань 24", минулий рік став благополучним для ведмедів.

За відомостями видання, в горах Кавказького заповідника був рясний урожай букових горіхів і жолудів. Хижаки були забезпечені висококалорійними кормами.

Тривале тепло і відсутність суцільного снігового покриву до кінця грудня зрушили терміни залягання в барлогу. Велика частина ведмедів пішла в барліг в кінці грудня. Деякі клишоногі залишалися активними всю зиму, їх сліди помічали в січні і лютому. Однак шатунами вони не стали, так як доступність кормів і відсутність снігу дозволяє успішно пережити цей складний кризовий час.

"З грудня по лютий зафіксували зустрічі більш десяти ведмедів. Вчені вважають, що через зміни клімату число таких звірів буде збільшуватися", - відзначили в прес-службі Кавказького заповідника.

Протягом більше 50 років спостережень вихід ведмедів з барлогів доводиться на початок березня. Самки з ведмежатами з'являються на початку квітня. Самці після виходу з барлогів зберігають жирові запаси, які вони спалюють до початку шлюбного періоду – до середини травня.

Покинувши барліг, частина дорослих самців піднімаються вище в гори і займають ділянки майбутніх шлюбних агрегацій, інші спускаються нижче, де годуються тим, що залишилися з осені.

"Зустрічі ведмедів в горах на початку березня - звичайне явище для наших місць", - додали в заповіднику.

Як повідомляв Depo.Кубань, в кубанському дитсадку виявили "мертві душі".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook