UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Краснодарі "тітушки" напали на журналістів

Подібні напади вже стали звичним явищем для регіону

У Краснодарі "тітушки" напали на журналі…

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Голос Кубані", 15 липня у Краснодарі двоє невідомих чоловіків у масках напали на журналістів Павла Нікуліна і Софіко Аріфджанову.

За відомостями видання, вони приїхали до Краснодару для презентації нового альманаху "Moloko plus".

"Ми стояли на зупинці: я, Софіко і ще один місцевий житель, — написав у телеграм-каналі головний редактор "Moloko plus" Павло Нікулін, — я побачив, що підходять 2 людини в масках, побачив у них в руках балони і зрозумів, що вони не просто привітатися йдуть. Я сказав усім "розбігаємось!" і побіг. За мною погнався один здоровий чувак. У мене був рюкзак з речами, і в підсумку вони мене наздогнали, штовхнули в бік паркану і залили газом. Вони очевидно боялися бити. Я сховався в приватному будинку, і мені там дали молока вмитися. Потім я зв'язався з Софіко, вона в безпеці і з адвокатом. Зараз ми поїдемо в лікарню, у Софіко серйозні опіки очей".

Напад стався безпосередньо перед презентацією, яка все ж відбулася в краснодарському культурному центрі "Друкарня". Проте не без участі правоохоронних органів, які з'явилися на захід і вилучили екземпляри альманаху з приміщення. Варто відзначити, що правоохоронці не проявили подібного завзяття при пошуках нападників. Та взагалі, тих "тітушок" ніхто навіть не шукав.

Як зазначать у виданні, подібні напади як на місцевих журналістів, так і гостей, стали вже звичним явищем. В багатьох випадках нападників навіть не шукають. За словами доктора політичних наук, професора Михайла Сави, причиною таких нападів є не особистості, а діяльність самих активістів. Також професор висунув думку, що немісцеві активісти є більш небезпечними для тих, хто замовляє ті напади. Ними найчастіше виявляться чиновники адміністрацій чи силовики.

Сава зазначає, що саме в приїжджих є більше можливостей винести в медіа-простір інформацію, яка ставить під загрозу замовників. Зокрема, така інформація може бути принесена до Москви, де є конкуренти та вороги місцевої влади.

"Побачать і використовують для зняття з посади, порушення кримінальної справи і так далі, — зазначив Сава, — така об'єктивно стратегія боротьби зі злочинцями з влади — знайти в тій же владі їх ворогів і дати їм інформацію. По-іншому російський режим не працює, інформацію про злочини і порушення "знизу" просто в упор не помічають. Тому москвичів на Кубані будуть бити завжди при цій владі, а своїх — періодично .... Організатором нападів можуть бути і силовики, і "піджаки", тобто чиновники адміністрації. Це залежить тільки від одного — хто з них прогнозує загрозу для себе або "годуює" підприємців".

Як повідомляв Depo.Кубань, краснодарський журналіст, який писав про війну на Донбасі, втік до Литви.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme