UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Кримському районі археологи виявили стародавнє поселення

Всі артефакти, знайдені при розкопках, скоро можна буде побачити в Кримському краєзнавчому музеї

У Кримському районі археологи виявили ст…

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Кубань 24", на місці майбутнього водогону в околицях хутора Новотроїцького шукають артефакти.

За відомостями видання, археологи досліджують стародавнє поселення часів Хазарського каганату. На середньовіччя вказує основний пласт знахідок. Це ритуальне поховання тварин і дві могили. Серед останків дитини виявлені фрагменти прикраси з бісеру та бронзового браслета.

Найбільшим успіхом вчені вважають глечик. Кажуть, що він чекав свого "тріумфального виходу" 11 століть. Так довго кераміка в цілому вигляді зберігається рідко. Коли знахідку відмили, фахівці змогли розглянути секрет міцності – глина з різними вкрапленнями.

У числі артефактів, які упорядковують в таборі, оскільки горщиків і посуд, намистини і пряслиця – деталь ручного веретена. Є і ординський пул – монета XV століття. Але більшість речей відносяться до IX-X століть.

Після вивчення і реставрації, знахідки передадуть в Кримський краєзнавчий музей. На розкопках задіяно понад 80 чоловік – вчені-археологи і студенти.

Як повідомляв Depo.Кубань, на Кубані виявили знахідки часів Хазарського каганату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook