У родини російського екс-депутата Держдуми РФ конфіскували замок у Німеччині (ФОТО)

У родини сибірського бізнесмена і екс-депутата російської Держдуми конфіскували замок у Тюрінгії через загрозу руйнування

Замок став об'єктом сумнівних мільйонних операцій, але на його утримання не витрачалося ні копійки, повідомляє Depo.Кубань із посиланням на "DW".

Рішення експропріювати замок Райнхардсбрунн у вівторок, 10 липня, прийняв Земельне адміністративне відомство. Ініціатива повернути замок в держвласність виходила від уряду Тюрінгії.

Нинішнє рішення - безпрецедентне в сучасній історії ФРН.

"Я дуже радий цьому рішенню. Воно показало, що обраний нами шлях повернути у власність землі замку і парк, себе виправдало. Тепер часи занепаду і екстрених заходів відомств з охорони пам'яток залишаться позаду", - запевнив прем'єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов.

Розгляд урядового клопотання про націоналізацію замку тривало півтора року. Причиною експропріації стала загроза остаточного руйнування пам'ятника архітектури, долею якого російські власники не цікавилися з того часу, як придбали його в кінці 2008 року.

Господарями, як показало розслідування DW, протягом майже десяти років було сімейство Острягіних з Ямало-Ненецького округу Росії на чолі з чиновником з багаторічним стажем і колишнім депутатом Держдуми від "Єдиної Росії" Анатолієм Острягіним. Замок росіяни придбали за 12 мільйонів євро, які були переведені з рахунків офшорної компанії з Белізу. Після покупки власники провели низку сумнівних операцій, внаслідок яких замок опинився під заставою через багатомільйонні борги. Купівля замку і наступні дії стали предметом уваги правоохоронних органів Німеччини.

Уряд Тюрінгії вже запланував у бюджеті на 2018-2019 роки 1,9 млн євро на початок відновлювальних робіт у Райнхардсбрунні.

Загалом, першочергові заходи оцінюються в 5 млн євро. Надалі ж планується шукати нового інвестора. На повне відновлення замку, за підрахунками фахівців, доведеться витратити від 30 до 40 млн євро.

Як повідомляв Depo.Кубань, у Новоросійську затримали понад 400 тонн персиків з мухами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань