В Кавказькому заповіднику помітили червонокнижних тварин

Червонокнижні рисі попалися в фотопастки в Кавказькому заповіднику

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Живу Кубань", на Західному Кавказі рись давно перейшла в категорію рідкісних видів.

За відомостями видання, кілька рисей помітили в Кавказькому заповіднику. Їх вдалося виявити завдяки застосуванню нової технології спостереження - фотопасткам.

“Спосіб життя рисі на Кавказі досліджений недостатньо повно, що пов'язано з її низькою чисельністю і проживанням в важкодоступних місцях. Застосування фотопасток дозволило підтвердити присутність рисі в раніше відомих урочищах”, - повідомляє Доктор біологічних наук, професор О.М. Кудактін.

Ще в середині минулого століття кавказька рись населяла практично всі гірські ліси краю на схід від Новоросійська. Хоча і тоді численність не була високою. Рись завжди була “штучним” звіром. У 80-х роках гірська кішка зникла з ряду урочищ.

Незважаючи на те, що в останнє десятиліття зоологи відзначають відновлення популяції, чисельність кавказьких рисей на Кубані сьогодні не перевищує 120-140 особин. На Західному Кавказі рись давно перейшла в категорію рідкісних видів, але навіть внесення її в червону книгу заходи по її збереженню мало ефективні.

Як повідомляв Depo.Кубань, хімічні відходи отруювали землю на Кубані.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань