В Уртиші цвітуть смертельно небезпечні рослини

Смертельно небезпечна рослина зацвіла на стежках Утриша
 

Як передає Depo.Кубань із посиланням на "Живу Кубань", гіди попереджають туристів про те, що до квітів в жодному разі не можна наближатися.

За відомостями видання, назва небезпечної рослини – Ясенець Кавказький, він же Неопалима Купина, він же Вогонь-трава. Свою назву рослина отримала через те, що листя його схожі на ясен, а квіти мають цікаві властивісті. Якщо до ясенця піднести запалений сірник, то в повітрі відбудеться спалах червоного полум'я, що супроводжується хлопом і виділенням чорного диму. Це згоряють леткі сполуки. При цьому сама рослина анітрохи не страждає.

Проблема у тому, що в момент дотику людина нічого не відчуває, але через кілька годин шкіра червоніє, покривається пухирями і там утворюється хімічний опік другого ступеня. Клітини ясенця виділяють не просто ефірні масла, а речовини наривної дії, подібні до іприту. Бульбашки і пухирі змінюються виразками, може підвищитися температура, яка супроводжується сильною слабкістю.

Опіки згодом заживуть, але залишать по собі рубці і шрами, а також великі темні плями, які протримаються близько року. Враження шкіри на великій поверхні небезпечно для життя. Також небезпечні для життя опіки слизових, які можна отримати при спробі понюхати квіти ясенця, повідомляє прес-служба адміністрації "ФГБУ Державний заповідник" Утриш ".

Заради безпеки туристів стежка "Каньйон" буде закрита для відвідувачів до 1 червня.

Як повідомляв Depo.Кубань, на Кубані 13 осіб постраждали внаслідок ДТП.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кубань