ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Блогеру, який розкритикував російський YouTube, загрожує в'язниця

Відносно блогера, який розкритикував російський YouTube, можуть завести кримінальну справу за схиляння до самогубства 

Depo.
11 серпня 2017 11:05
ФОТО: depo.ua

На популярного відеоблогера Дмитра Іванова (kamikadzedead), який минулого місяця розкритикував російський сегмент сайту YouTube за блокування каналів і роликів з критикою російської влади, можуть завести кримінальну справу, передає Depo.Кубань з посиланням на "Newsru".

Про це сам kamikadzedead розповів на відео, опублікованому напередодні на його каналі. Заяву на Іванова до Слідчого комітету РФ подав блогер WildRabbit (Антон Гагін). Підставою послужив жартівливий ролик, який в 2010 році kamikadzedead записав разом з іншим відомим блогером Іллею Медісоном (Давидовим).

У цьому відео блогери жартома закликали людей, які заробляють менше 20 тисяч рублів, піти і скинутися зі скелі. "Дурню зрозуміло, що це жарт. Я і зараз підтверджую, що це жарт", - пояснив Іванов.

За словами kamikadzedead, згодом він зрозумів, що жарт був "невдалим", і приховав "спірний" ролик у себе на каналі. Але потім відео якимось чином виявилося в загальному доступі. Іванов зазначив, що знову повернув його в закритий доступ.

Звернення Гагіна в СКР стало приводом для службової перевірки, під час якої було встановлено, що відео нібито містить ознаки схиляння до самогубства. "Під час перевірки встановлено, що в інтернеті на сайті YouTube є відео, де двоє невстановлених чоловіків закликають, схиляють громадян покінчити з життям, вчинити самогубство. У діях невстановлених осіб вбачаються ознаки складів злочинів передбачених ст. 110.1 КК РФ", - йдеться в звіті дільничного.

За результатами перевірки було ухвалене рішення направити її матеріали в Сердобський міжрайонний слідчий відділ СУ Слідчого комітету.

Блогерам загрожує позбавлення волі на строк до двох років.

Сам kamikadzedead наполягає, що "ніякого злого умислу абсолютно не було", а відео було опубліковано в категорії "Гумор". Проте в зв'язку з можливим кримінальним переслідуванням він вирішив залишити інтернет "на деякий час".

У липні kamikadzedead звернувся до творців YouTube, заявивши про перетворення російського сегмента сайту в "російське ТБ з такою ж цензурою". Претензія Іванова полягала саме в тому, що російське представництво YouTube замість застосування правил роботи відеохостингу належним чином, використовує їх в інтересах російської влади. Блогер пояснив, що на підставі заборони на розпалювання ненависті сервіс блокує канали, які критикують діючу владу, що розповідають про свавілля чиновників і поліції.

За словами блогера, блокування опозиційного контенту відбувається через скарги так званих кремлеботів. Вони ж забезпечують перегляди роликів з критикою опозиції і Заходу, але відеохостинг не видаляє такі відео за накрутку переглядів. Також, за інформацією Іванова, YouTube складає списки опозиційних каналів, на яких розміщується мінімум реклами, щоб блогери не отримували дохід і критика влади таким чином сходила нанівець.

Однак в "материнській" компанії Google перераховані Івановим приклади видалення опозиційних роликів з відеохостингу назвали "окремими випадками" і коментувати їх не стали.

Як повідомляв Depo.Кубань, на пляжі в Сочі утворився гейзер з нечистот.

Більше новин Кубані читайте на Depo.Кубань