На Кубані хворим на діабет майже півроку не дають пільговий інсулін

Серйозні проблеми з лікарським забезпеченням відчувають всі федеральні пільговики, які проживають у Краснодарському краї

Depo.
17 травня 2017 15:21
ФОТО: depo.ua
На Кубані хворим на діабет майже півроку не дають пільговий інсулін

Як передає Depo.Кубань, про це повідомляє "Югополіс"

За відомостями видання, в Краснодарському краї проживає близько 531 тисячі федеральних пільговиків, з них тільки 177 тисяч зберегли за собою соцпакет, тобто право отримувати пільги в натуральному вигляді, в тому числі ліки, призначені лікарем. Решта 354 тисячі осіб відмовилися від пільг на користь їх грошового еквівалента 1 049 руб.

У крайовому МОЗ не змогли оперативно прокоментувати ситуацію, пославшись на необхідність надання письмового запиту.

Проблема із забезпеченням медикаментами федеральних пільговиків актуальна не тільки для Кубані, але й на всій Росії. Джерело повідомило виданню, що виною тому - сильно тривалі аукціони із закупівлі ліків на федеральному рівні.

"Контракти уклали буквально на днях. Незабаром, як обіцяє Мністерство охорони здоров'я Краснодарського краю, вони зароблять, і до кінця травня в муніципалітети регіону надійдуть ліки для федеральних пільговиків, в тому числі інсулін і цукрознижувальні препарати, - повідомило джерело. - Однак такі перебої з постачанням ліків відбуваються вперше за багато років".

Приблизно така ж процедура, але на регіональному рівні і за рахунок коштів суб'єкта Федерації, відбувається і з виділенням коштів на закупівлю ліків для територіальних пільговиків (людей, які не мають групи інвалідності). Так, в цьому році процес погоджень в Краснодарському краї затягнувся на два місяці, в результаті територіальні пільговики стали отримувати свої ліки тільки в кінці лютого.

Як повідомляв Depo.Кубань, у Новоросійську на березі знайшли чорного від нафти дельфіна.

Більше новин Кубані читайте на Depo.Кубань