ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Росія відмовилася проводити ядерні дослідження в Європі

Росія відмовилася від членства в Європейській організації з ядерних досліджень

Depo.
12 березня 2018 09:00
ФОТО: depo.ua

Росія відмовилася від членства в Європейській організації з ядерних досліджень (ЦЕРН) в Женеві і відкликала відповідну заявку, передає Depo.Кубань із посиланням на видання "Arcinfo".

Коментуючи цю інформацію, представник ЦЕРН Арно Марсоль підтвердив, що в організації отримали повідомлення від Росії про те, що вона більше не має наміру ставати асоційованим членом ЦЕРН. За його словами, цей лист надійшов в Європейську організацію з ядерних досліджень ще в кінці минулого року.

Членом Європейської організації з ядерних досліджень Росія прагнула стати після відповідного запрошення ЦЕРН в 2012 році. Цей статус зобов'язав би її платити внески в бюджет організації, за що вона отримала б право голосу в раді ЦЕРН, а росіяни змогли б ставати штатними співробітниками організації.

Однак тепер, відмовившись від цього наміру, Росія залишиться в організації державою-спостерігачем (як, наприклад, Сполучені Штати, Індія і Японія). Всього членами ЦЕРН зараз є 20 держав, в тому числі Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Голландія, Бельгія, Фінляндія, Болгарія та інші. Статус асоційованого члена в організації мають Україна, Сербія і Туреччина.

Довідка Depo.Кубань. ЦЕРН є найбільшою в світі лабораторією фізики високих енергій. Угоду про утворення цієї організації було підписано в 1953 році. На постійній основі сьогодні в Європейській організації з ядерних досліджень працюють близько 2,5 тис. осіб, ще близько 8 тис. фізиків і інженерів з 85 країн беруть участь у міжнародних експериментах ЦЕРН і працюють там тимчасово.

Більше новин Кубані читайте на Depo.Кубань